Budowa skutecznego zespołu - relacja z warsztatów


Warsztaty "Budowa skutecznego zespołu" okiem jednej z uczestniczek. Relacja Anny Ussorowskiej - psycholog sportu.
News, Trening mentalny
20/03/2018 21:24

BUDOWA SKUTECZNEGO ZESPOŁU - WARSZTATY


Football Lab to kompleksowy system szkolenia trenerów oraz zawodników, który obejmuje cztery fundamentalne elementy: taktyka, motoryka, technika oraz przygotowanie mentalne. Warsztaty z praktycznej psychologii sportu, które odbyły się 10.03.2018 w Warszawie, dotyczyły budowania skutecznego zespołu. Prowadzącymi byli Paweł Habrat oraz Grzegorz Więcław, psycholodzy, na co dzień pracujący z różnymi dyscyplinami sportowymi. 


UCZESTNICY


Uczestnikami warsztatu byli głównie trenerzy piłki nożnej, pracujący na różnych etapach szkolenia sportowego. Poza trenerami, którzy stanowili najliczniejszą grupę, w warsztatach wzięli też udział nauczyciele, zawodnicy oraz osoby łączące sport z biznesem. Uczestnicy przyjechali z najróżniejszych części kraju.


PRZEBIEG

Warsztaty składały się z pięciu działów dotyczących budowy skutecznego zespołu: atmosfera, rywalizacja, komunikacja, wspólny cel oraz liderowanie. Każdy
z działów rozpoczynała praca z materiałami szkoleniowymi, dotycząca teoretycznych aspektów danego zagadnienia. W dalszej kolejności omawiana była część praktyczna, uczestnicy poznawali ćwiczenia rozwijające daną umiejętność, a następnie każda osoba zastanawiała się w jaki sposób może wykorzystać poznaną wiedzę i ćwiczenia w grupie swoich podopiecznych, uwzględniając płeć i wiek zawodników.


PODSUMOWANIE


W trakcie warsztatów uczestnicy zapoznali się nie tylko z wiedzą teoretyczną, ale przede wszystkim z ogromną dawką wiedzy praktycznej. Kameralna atmosfera sprzyjała dyskusjom i wymianie doświadczeń. Swoją wiedzą dzielili się nie tylko prowadzący, ale również uczestnicy. Z pewnością była to wartość dodana warsztatów.
Prowadzący podkreślali, że nie ma uniwersalnego przepisu na budowę skutecznego zespołu. Przepisu, który zadziałałby w każdych warunkach z każdą grupą. Budowa skutecznego zespołu zaczyna się od świadomego trenera, a warsztaty Football Lab są najlepszą inwestycją w budowanie swojej świadomości.

Masa inspiracji, solidna dawka wiedzy, przekazana w bardzo przystępny sposób oraz mnóstwo ćwiczeń do zastosowania od dziś.


Anna Ussorowska - psycholog sportu

POZNAJ Football Lab

Szkolenia Football Lab
Szkolenia dla trenerów piłki nożnej mające na celu zapoznanie uczestników z podstawami systemu szkolenia Football Lab. Po ukończeniu szkolenia każdy z uczestników otrzyma certyfikat. Szkolenie będzie podzielone na następujące bloki tematyczne:
Taktyka
Technika
Motoryka
Psychika
Zobacz szkolenia
Obozy Fotball Lab
Organizujemy obozy dla zawodników i zawodniczek w wieku 6-16 lat w wersji stacjonarnej i dochodzeniowej. Podczas każdego obozu realizujemy program FOOTBALL LAB ELITE CAMP, który kompleksowo rozwija zawodników w czterech najistotniejszych obszarach:
Taktyka
Technika
Motoryka
Psychika
Zobacz obozy
Akademia techniki Skillsbox
Akademia Techniki SKILLS BOX to unikalny i nowoczesny projekt, który ma na celu kompleksowe przygotowanie techniczne zawodników do gry na najwyższym poziomie. Naszym celem jest wypracowanie u zawodników perfekcyjnej techniki, którą są w stanie wykorzystać w warunkach meczowych, pod presją czasu, przeciwnika czy narastającego zmęczenia. Trening zbliżony jest do warunków meczowych, dzięki czemu edukacja następuje w sposób naturalny, a zawodnik z łatwością wykorzystuje poznane elementy podczas meczu. Zobacz więcej
Konspekty treningowe
Zobacz filmy Football Lab