Blog FOOTBALL LAB

Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego Cristiano Ronaldo przed wykonaniem rzutu wolnego bierze głęboki wdech? Dlaczego Robert Lewandowski w ostatniej fazie przed wykonaniem rzutu karnego mocno nabiera powietrze w płuca, po czym wykonuje spokojny, świadomy wydech?

Trening mentalny
18/10/2018 20:36

Zastanawialiście się kiedyś skąd bierze się problem niskiej frekwencji na treningach, gdy na zewnątrz robi się chłodniej bądź pada deszcz? Ile razy w tym okresie słyszeliście, że jest „za zimno na trening”, czy że „dzieciak się rozchoruje”. W większości przypadków mówią to Ci rodzice, którzy 3/4 swojego dzieciństwa spędzili na podwórku niezależnie od pogody.

Trening piłkarski, Trening Motoryczny, Trening mentalny
28/09/2018 14:00

Przed wejściem na murawę zatrzymaj się na chwilę, zostań sam ze sobą. Zamknij oczy, weź głęboki oddech i zastanów się dlaczego tu jesteś. Co skłoniło cię do gry w piłkę? Dlaczego się poświęcasz i wkładasz tyle wysiłku trenując zawsze na maxa. Sam wiesz ile wyrzeczeń to kosztuje, ile lat na to poświęciłeś. Znajdź w sobie to uczucie, tą siłę wewnętrzną, która tobą kieruje. Niech wszystkie zmartwienia, problemy zostaną poza boiskiem. Teraz liczy się tylko futbol. Wyjdź na boisko i rób to co naprawdę kochasz...

Trening mentalny
25/09/2018 15:41

Czasem nie wystarczą same treningi, warto budować świadomość tego co pomaga budować silną psychikę na korcie, ale również tego co wpływa na nasz występ. Chodzi tu głównie o to co dzieje się poza kortem (dom, szkoła, rodzina). Świadomość można również budować poprzez trening psychologiczny. Zastanawiać się nad tym co pomaga naszemu ciału i naszej głowie lepiej funkcjonować. Dam taki przykład – częstym problemem tenisistów jest kontrola emocji. Emocje wpływają na nasze ciało np. usztywniając je, ale również na naszą głowę kiedy dokonujemy błędnych wyborów/decyzji.

Trening mentalny
21/09/2018 09:32

Trener jest kluczową postacią na przestrzeni całej kariery zawodnika. Bywa nazywany szkoleniowcem, ponieważ odpowiada za nauczanie i rozwój konkretnych umiejętności sportowca, które pozwolą mu realizować wyznaczone cele.Trener to lider, który zaszczepia w innych pasję, wiarę, poczucie misji i optymizmu.

Trening mentalny
21/09/2018 08:54

Dostaliśmy od Was bardzo dużo pytań dotyczących pracy metodą Biofeedback. W związku z tym na najczęściej zadawane pytania odpowiada Paweł Habrat, psycholog Lechii Gdańsk, ekspert Football Lab, główny prowadzący warsztatów dotyczących metody Biofeedback.

Trening mentalny
14/09/2018 15:03

Temat pracy nad koncentracją uwagi często pojawia się w kontekście treningu mentalnego sportowców. Dzieje się tak nie bez przyczyny – w kluczowych momentach meczu, to gracze umiejący najlepiej się skoncentrować przechylają na swoją stronę szalę zwycięstwa. Obok rozmaitych technik wykorzystywanych przez psychologów sportu i trenerów nakierowanych stricte na doskonalenie umiejętności koncentracji, można (i warto) również na co dzień przyglądać się swojej uwadze i pracować nad nią. Te proste techniki, które mogą być praktykowane właściwie w każdym momencie i nie wymagają żadnych specjalnych „pomocy naukowych”, przyzwyczają Twój umysł do skupiania się, Tobie zaś pomogą lepiej poznać sposób jego funkcjonowania - co z pewnością będzie miało odzwierciedlenie również podczas gry. A więc do dzieła!

Trening mentalny
03/09/2018 12:55

Jesteś trenerem i szukasz drogi rozwoju? Szukasz dodatkowej pracy? Zarządzasz akademią lub klubem? Szukasz pomysłów aby Twoja praca była bardziej efektywna, mierzalna i ustrukturyzowana? Chcesz pracować wg kompleksowego systemu? Dołącz do organizacji szkolących wg systemu Football Lab.

News
02/09/2018 08:52

Kolejne szkolenie w ramach systemu edukacji Football Lab Workshop przeprowadzone w Akademii Piłkarskiej Żyrardów

News
31/08/2018 21:54

Niektórzy do tej pory dopatrują się w metodzie BIOFEEDBACK czegoś niezwykłego, ale jest jak najbardziej racjonalne wykorzystanie nowoczesnej technologii w sporcie. Dzięki temu, że możemy dziś zmierzyć stan pobudzenia, ale również stan naszej koncentracji, możemy na ten stan wpływać. Lubię metodę biofeeedback, ponieważ pozwala ona pokazać sportowcowi, że ma on w sobie metody wystarczająco skuteczne do tego, by np. wpłynąć na stan pobudzenia wynikające z doznawania stresu przedstartowego. Czasem po prostu trzeba te metody powtarzać i uskuteczniać, a przede wszystkim wiedzieć co jest najlepsze dla nas samych.

Trening mentalny
30/08/2018 09:29

Czy jako TRENER zastanawiałeś się kiedyś jak stworzyć swój autorski PROJEKT pod nazwą DREAM TEAM? Czy wiesz jakie czynniki determinują spójny zespół? Co wpływa na odpowiednie relacje w drużynie? W 5 krokach podpowiemy Ci na co zwrócić uwagę przy budowie Twojego ZESPOŁU MARZEŃ.

Trening mentalny
29/08/2018 19:54

Czy jako zawodnik miewasz poczucie, że pomimo ogromu pracy, który włożyłeś w przygotowanie w najważniejszym momencie wszystko wymyka się spod kontroli? Czy miewasz poczucie, że nie zawsze jesteś w stanie pokazać w pełni swoje umiejętności? Czy Twoje przekonania dotyczące własnych osiągnięć i poziomu wykonania potencjalnie mogą Cię ograniczać? Czy miewasz myśli, które demotywują Cię oraz oddalają od wyznaczonego celu? Czy kiedyś zastanawiałeś się nad tym, na ile to co dzieje się w Twojej głowie determinuje osiągnięcie celu?

Trening mentalny
24/08/2018 10:06

Jedyny taki projekt szkoleniowy w Polsce. Staż szkoleniowy dla trenerów i psychologów sportu podczas obozu mentalnego Mental Football Camp. Pracuj pod okiem czołowych psychologów sportu i poznaj tajniki treningu mentalnego.

News
11/07/2018 11:45

Ostatnie 4 miejsca na jedyny taki projekt obozowy w Polsce! Przygotuj się mentalnie przed nowym sezonem! Pracuj pod kierunkiem psychologów sportu i trenerów pracujących z czołowymi polskimi piłkarzami i spraw żeby na boisku głowa stała się Twoim atutem!

News
06/07/2018 10:31

Ogłaszamy konkurs na stanowisko DYREKTOR PROJEKTU. Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie aplikacji na adres biuro@footballlab.pl. Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

News
27/06/2018 19:58