Zbuduj przewagę mentalną poprzez pozytywne nastawienie


Z jakim nastawieniem wychodzę na mecz? Czy chcę uniknąć porażki, czy za wszelką cenę będę walczył o wygraną. Czy przegrywając na początku meczu myślę, że to już koniec, czy to doskonała okazja, by się zmobilizować i dać z siebie więcej.
Trening mentalny
28/02/2018 15:20

Nastawienie to najogólniej mówiąc nasza postawa lub też nasz sposób myślenia o konkretnej sytuacji. W przypadku sportu jakim jest piłka nożna, nastawienia związanego z treningiem lub meczem, sytuacjami jakie dzieją się na boisku

 

 

 

Nastawienie to z całą pewnością jeden z kluczowych elementów w których można szukać rezerw. Często mówimy o tym żeby być pozytywnie nastawionym, żeby unikać nastawienia negatywnego. Ale czy samo mówienie wystarczy? Z całą pewnością nie. Nastawienie wiąże się z przekonaniami związanymi z sytuacją. Nad każdą trudną sytuacją z jaką spotyka się piłkarz można i warto pracować.

Praca może polegać na zadaniu sobie prostego pytania. Czy w konkretnej sytuacji dany sposób nastawienia mi pomaga czy przeszkadza zrealizować mój cel? Czy trudności jakie napotykam na boisku są przeszkodą czy wyzwaniem.

Z jakim nastawieniem wychodzę na mecz? Czy chcę uniknąć porażki, czy za wszelką cenę będę walczył o wygraną. Czy przegrywając na początku meczu myślę, że to już koniec, czy to doskonała okazja, by się zmobilizować i dać z siebie więcej.

W końcu czy przegraną traktuje jako element nauki ,który daje mi cenne informacje, czy emocjonalnie, załamuję się mówiąc, że jestem słaby.

To oczywiście tylko przykłady pytań, które mam nadzieje, pomogą Ci w osiągnięciu celu, który sobie obrałeś.

Jeśli chcesz osiągnąć więcej w sporcie i w życiu, to nie ma nic lepszego niż wypracować pozytywne nastawienie. Nastawienie polega na tym, że wybieramy sposób widzenia wszystkiego, co nam się przytrafia. Wszyscy słyszeliśmy stare powiedzenie, że „szklanka jest do połowy pusta lub do połowy pełna”. Niektórzy ludzie wybierają sposób widzenia wszystkiego, tak jak szklanki do połowy pustej, czyli negatywnie. A Ty jaki sposób widzenia rzeczy wybierasz?

Zawodnicy wybierający pozytywne nastawienie łatwiej kontrolują emocje, mają większą swobodę gry oraz znajdują to, co najlepsze można wyciągnąć z każdej sytuacji. Takie jest nastawienie jest pierwszym ważnym elementem pracy mentalnej.Paweł Habrat – psycholog sportu

POZNAJ Football Lab

Szkolenia Football Lab
Szkolenia dla trenerów piłki nożnej mające na celu zapoznanie uczestników z podstawami systemu szkolenia Football Lab. Po ukończeniu szkolenia każdy z uczestników otrzyma certyfikat. Szkolenie będzie podzielone na następujące bloki tematyczne:
Taktyka
Technika
Motoryka
Psychika
Zobacz szkolenia
Obozy Fotball Lab
Organizujemy obozy dla zawodników i zawodniczek w wieku 6-16 lat w wersji stacjonarnej i dochodzeniowej. Podczas każdego obozu realizujemy program FOOTBALL LAB ELITE CAMP, który kompleksowo rozwija zawodników w czterech najistotniejszych obszarach:
Taktyka
Technika
Motoryka
Psychika
Zobacz obozy
Akademia techniki Skillsbox
Akademia Techniki SKILLS BOX to unikalny i nowoczesny projekt, który ma na celu kompleksowe przygotowanie techniczne zawodników do gry na najwyższym poziomie. Naszym celem jest wypracowanie u zawodników perfekcyjnej techniki, którą są w stanie wykorzystać w warunkach meczowych, pod presją czasu, przeciwnika czy narastającego zmęczenia. Trening zbliżony jest do warunków meczowych, dzięki czemu edukacja następuje w sposób naturalny, a zawodnik z łatwością wykorzystuje poznane elementy podczas meczu. Zobacz więcej
Konspekty treningowe
Zobacz filmy Football Lab