Pierwsze warsztaty MENTALfootball zakończone


35 osób uczestniczyło w warsztatach MENTALfootball, które odbyły się w sali konferencyjnej hotelu Mercure Centrum w Poznaniu.
News
27/11/2017 18:26

Podczas blisko 7 - godzinnych warsztatów uczestnicy mieli okazję zapoznać się z systemem pracy mentalnej skupionej na rozwoju koncentracji uwagi. 

– Koncentracja uwagi stanowi jedną z kluczowych umiejętności mentalnych piłkarza. Jej wysoki poziom jest istotny nie tylko w trakcie meczu, ale również podczas codziennych treningów. Koncentracja uwagi pozwala zoptymalizować proces decyzyjny na boisku i skierować uwagę na elementy najważniejsze z punktu widzenia rywalizacji sportowej. Umiejętność silnej koncentracji uwagi to często czynnik wyróżniający zawodników wybitnych, którzy potrafią w znakomity sposób skupić się na realizacji zadań. Często nie zdajemy sobie sprawy, że podobnie jak np. pamięć czy inne elementy, koncentrację uwagi możemy ćwiczyć i rozwijać. Dlatego też podczas 7 godzinnych warsztatów skupiliśmy się głównie na praktycznych aspektach rozwijania koncentracji – mówi Paweł Habrat, psycholog sportu, praktyk współpracujący z wieloma zawodnikami na najwyższym poziomie.


Uczestnicy nie tylko mieli możliwość wysłuchania części teoretycznej ale co najważniejsze aktywnie brali udział w części warsztatowej, podczas której mogli zapoznać się z praktycznymi metodami i ćwiczeniami stosowanymi przez psychologów sportu w pracy z zawodnikami na najwyższym poziomie, ale także z tymi, którzy dopiero zaczynają karierę sportową.

Kontrola elementów kontrolowalnych, budowanie świadomości, nastawienie, trening wyobrażeniowy to tylko niektóre elementy, nad którymi pracowaliśmy podczas warsztatów. Dzięki uprzejmości zawodników m.in. z LOTTO Ekstraklasy, z którymi na co dzień pracujemy, uczestnicy mogli m.in. wysłuchać i omówić techniki stosowane przez nich podczas przygotowania do meczu, zobaczyć najciekawsze rytuały przedmeczowe, a także zapoznać się z przykładami ćwiczeń, które stosują na co dzień. Nie ominęliśmy również tematu pracy z najmłodszymi, a także postaw trenera i praktycznych uwag dotyczących zajęć treningowych, które pomagają w utrzymaniu koncentracji uwagi – dodaje Mariusz Paszkowski jeden z założycieli Laboratorium Futbolu.


Całość szkolenia dopełnił trening przy pomocy Biofeedback oraz szeroki panel dyskusyjny. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i „koncentrację do ostatnich minut” do zobaczenia na kolejnych inicjatywach prowadzonych w ramach Football Lab Workshop. Specjalne podziękowania kierujemy do PARTNERÓW tego wydarzenia: FOOTBALLCODE.eu - baza obiektów piłkarskich i Magazyn Asystent Trenera.

Footballcode.euOFERTA SZKOLEŃ FOOTBALL LAB WORKSHOP

POZNAJ Football Lab

Szkolenia Football Lab
Szkolenia dla trenerów piłki nożnej mające na celu zapoznanie uczestników z podstawami systemu szkolenia Football Lab. Po ukończeniu szkolenia każdy z uczestników otrzyma certyfikat. Szkolenie będzie podzielone na następujące bloki tematyczne:
Taktyka
Technika
Motoryka
Psychika
Zobacz szkolenia
Obozy Fotball Lab
Organizujemy obozy dla zawodników i zawodniczek w wieku 6-16 lat w wersji stacjonarnej i dochodzeniowej. Podczas każdego obozu realizujemy program FOOTBALL LAB ELITE CAMP, który kompleksowo rozwija zawodników w czterech najistotniejszych obszarach:
Taktyka
Technika
Motoryka
Psychika
Zobacz obozy
Akademia techniki Skillsbox
Akademia Techniki SKILLS BOX to unikalny i nowoczesny projekt, który ma na celu kompleksowe przygotowanie techniczne zawodników do gry na najwyższym poziomie. Naszym celem jest wypracowanie u zawodników perfekcyjnej techniki, którą są w stanie wykorzystać w warunkach meczowych, pod presją czasu, przeciwnika czy narastającego zmęczenia. Trening zbliżony jest do warunków meczowych, dzięki czemu edukacja następuje w sposób naturalny, a zawodnik z łatwością wykorzystuje poznane elementy podczas meczu. Zobacz więcej
Konspekty treningowe
Zobacz filmy Football Lab