WICELIDER LOTTO EKSTRAKLASY Z LABORATORIUM FUTBOLU!


Z dniem 1 kwietnia wejdzie w życie umowa pomiędzy Jagiellonią Białystok, a organizacją Football Lab.
News
09/03/2017 09:15

Z dniem 1 kwietnia wejdzie w życie umowa pomiędzy Jagiellonią Białystok, a organizacją Football Lab. Dzięki tej współpracy Akademia Piłkarska Jagiellonii Białystok otrzyma spore wsparcie i nowe rozwiązania w grupach młodzieżowych od U8 do U12. Na czym opiera się system, który będzie niebawem wprowadzany na treningach Żółto-Czerwonych oraz jak doszło do zawarcia umowy mówią Łukasz Budzyński, współzałożyciel FL oraz Sławomir Kopczewski, Dyrektor Akademii Piłkarskiej Jagiellonii Białystok.

– Cieszymy się bardzo z podpisania umowy z Football Lab. Wychodzimy do trenerów. Chcemy stale podnosić poziom kształcenia i jakość szkolących się u nas zawodników. Bardzo ważną sprawą jest dla nas edukacja naszych trenerów, a dzięki tej współpracy będziemy mogli zapewnić im kolejną możliwość rozwoju zawodowego. W tej chwili nie tylko wymagamy, ale także dajemy narzędzia do pracy, z czego mam nadzieję wszyscy będziemy zadowoleni i korzyści będą obopólne – mówi dyrektor Akademii Piłkarskiej Jagiellonii, Sławomir Kopczewski.

– Jesteśmy organizacją, która zajmuje się szkoleniem piłkarskim. Od najmłodszych, dopiero zaczynających przygodę z piłką, po seniorów, a nawet trenerów. Football Lab jest pewnego rodzaju systemem szkolenia. Jest on oparty na czterech elementach. Technice, która zawsze idzie w parze z taktyką, przygotowaniu mentalnym oraz motoryce. Współpracujący z nami trenerzy, prowadzą zajęcia w sposób przemyślany pod kątem tych czterech części bazowych. Nie ma w tym przypadku. Wszyscy wiedzą, co dany element daje pod kątem motorycznym, co inny daje pod kątem taktycznym, a co pozostałe pod kątem przygotowania mentalnego czy technicznego – charakteryzuje w dużym skrócie fundamentalne założenia programu, Budzyński.

– Już teraz, w marcu, dwóch trenerów z Akademii Piłkarskiej Jagiellonii Białystok przejdzie u nas pierwsze szkolenie. Tuż przed wejściem naszej współpracy w życie przeprowadzimy także szkolenie na miejscu dla wszystkich trenerów z Akademii. Nie są to typowe pogadanki, lecz szkolenie praktyczne. Sprawdzamy, jak wszystkie proponowane przez nas rozwiązania zostają przyjmowane na boisku. Nasza filozofia opiera się na systemie wykorzystującym dużą ilość małych gier. Staramy się prowadzić zajęcia w ten sposób, żeby przeprowadzane podczas treningu zajęcia nie były wyizolowane z meczu, a stanowiły odpowiednie elementy spotkań ligowych. Jesteśmy w stanie przenieść trening w warunki meczowe. System został stworzony przez interdyscyplinarny zespół ekspertów, w skład, którego wchodzą trenerzy, trenerzy przygotowania motorycznego, trenerzy techniki oraz psychologowie sportu – dodaje współzałożyciel Football Lab.

Kto jako pierwszy po stronie trenerów jagiellońskiej młodzieży będzie beneficjentem współpracy Jagi z FL? – Będą to Tomek Bernatowicz i Przemek Papiernik. Program jest skierowany do grupy młodzieży od U8 do U12. To grupy najbardziej podatne na przyjmowanie nowych rozwiązań, dlatego zdecydowaliśmy się na ten przedział wiekowy. System zakłada także możliwość współpracy w młodszych kategoriach wiekowych, ale póki co zdecydowaliśmy się na złoty wiek, czyli od 8 do 12 lat – wyjaśnia Sławomir Kopczewski.

– Mniej pracujemy bezpośrednio z zawodnikiem, a więcej z trenerem, który musi zrozumieć do czego nasze narzędzia mają mus służyć. Gdyby na trening przyszedł psycholog, to mielibyśmy wyizolowane zajęcia. To trener musi zrozumieć, jak dane ćwiczenie na boisku, przełoży się na głowę danego dzieciaka. Ktoś z zewnątrz nie odniesie takiego efektu, jak trener. Kształtujemy w dzieciach proces decyzyjności, zachęcamy do analizy własnych błędów. Trener musi być jednak odpowiednio wyedukowany, żeby to odpowiednio zrobić. Żadnego systemu nie można przełożyć w schemacie jeden do jednego. Chcemy jednak skłonić trenerów do autorefleksji nad tym, co robią, żeby nie zamykali się w schematach, których nauczyli się jakiś czas temu. W naszej opinii, systemem szkolenia są ludzie – tłumaczy Łukasz Budzyński.

– Szukamy najlepszych rozwiązań. Inwestujemy w naszych trenerów i chcemy stawiać kolejne kroki do przodu. Mamy program, który wdrożymy, który został opracowany przez najlepszych specjalistów, którzy posiadają duże doświadczenie w tej dziedzinie. Chcieliśmy się do końca przekonać, czy z perspektywy klubu będzie nam to potrzebne. Usłyszeliśmy jednak sporo pochlebnych opinii na temat Laboratorium, choćby z naszego województwa. System funkcjonuje także w Akademii Wigier Suwałki, z którą współpracujemy. Widzimy wymierne efekty w kategoriach wiekowych, w których sami podejmujemy współpracę i mamy nadzieję, że sprawdzi się również u nas – przekonuje Kopczewski.

źródło: www.jagiellonia.pl

POZNAJ Football Lab

Szkolenia Football Lab
Szkolenia dla trenerów piłki nożnej mające na celu zapoznanie uczestników z podstawami systemu szkolenia Football Lab. Po ukończeniu szkolenia każdy z uczestników otrzyma certyfikat. Szkolenie będzie podzielone na następujące bloki tematyczne:
Taktyka
Technika
Motoryka
Psychika
Zobacz szkolenia
Obozy Fotball Lab
Organizujemy obozy dla zawodników i zawodniczek w wieku 6-16 lat w wersji stacjonarnej i dochodzeniowej. Podczas każdego obozu realizujemy program FOOTBALL LAB ELITE CAMP, który kompleksowo rozwija zawodników w czterech najistotniejszych obszarach:
Taktyka
Technika
Motoryka
Psychika
Zobacz obozy
Akademia techniki Skillsbox
Akademia Techniki SKILLS BOX to unikalny i nowoczesny projekt, który ma na celu kompleksowe przygotowanie techniczne zawodników do gry na najwyższym poziomie. Naszym celem jest wypracowanie u zawodników perfekcyjnej techniki, którą są w stanie wykorzystać w warunkach meczowych, pod presją czasu, przeciwnika czy narastającego zmęczenia. Trening zbliżony jest do warunków meczowych, dzięki czemu edukacja następuje w sposób naturalny, a zawodnik z łatwością wykorzystuje poznane elementy podczas meczu. Zobacz więcej
Konspekty treningowe
Zobacz filmy Football Lab