WARSZTATY SZKOLENIOWE MENTALFOOTBALL


30 uczestników wzięło udział w pierwszych warsztatach MentalFootball prowadzonych w ramach systemu edukacji FootballLab Workshop.
News
13/03/2017 09:15

30 uczestników wzięło udział w pierwszych warsztatach MentalFootball prowadzonych w ramach systemu edukacji FootballLab Workshop. Bardzo ciekawa grupa odbiorców, bo ze szkoleniem dotarliśmy zarówno do trenerów piłki nożnej, rodziców, byłych zawodników oraz trenerów mentalnych. 8 godzin szkolenia prowadzonego przez Pawła Habrata i Mariusza Paszkowskiego upłynęło pod hasłem „koncentracja uwagi”.


– Koncentracja uwagi stanowi jedną z kluczowych umiejętności mentalnych piłkarza. Jej wysoki poziom jest istotny nie tylko w trakcie meczu, ale również podczas codziennych treningów. Koncentracja uwagi pozwala zoptymalizować proces decyzyjny na boisku i skierować uwagę na elementy najważniejsze z punktu widzenia rywalizacji sportowej. Umiejętność silnej koncentracji uwagi to często czynnik wyróżniający zawodników wybitnych, którzy potrafią w znakomity sposób skupić się na realizacji zadań. Często nie zdajemy sobie sprawy, że podobnie jak np. pamięć czy inne elementy, koncentrację uwagi możemy ćwiczyć i rozwijać. Dlatego też podczas 8 godzinnych warsztatów skupiliśmy się głównie na praktycznych aspektach rozwijania koncentracji – mówi Paweł Habrat, psycholog sportu, praktyk współpracujący z wieloma zawodnikami na najwyższym poziomie.Uczestnicy nie tylko mieli możliwość wysłuchania części teoretycznej ale co najważniejsze aktywnie brali udział w części warsztatowej, podczas której mogli zapoznać się z praktycznymi metodami i ćwiczeniami stosowanymi przez psychologów sportu w pracy z zawodnikami na najwyższym poziomie, ale także z tymi, którzy dopiero zaczynają karierę sportową.

Kontrola elementów kontrolowalnych, budowanie świadomości, nastawienie, trening wyobrażeniowy to tylko niektóre elementy, nad którymi pracowaliśmy podczas warsztatów. Dzięki uprzejmości zawodników m.in. z LOTTO Ekstraklasy, z którymi na co dzień pracujemy, uczestnicy mogli m.in. wysłuchać i omówić techniki stosowane przez nich podczas przygotowania do meczu, zobaczyć najciekawsze rytuały przedmeczowe, a także zapoznać się z przykładami ćwiczeń, które stosują na co dzień. Nie ominęliśmy również tematu pracy z najmłodszymi, a także postaw trenera i praktycznych uwag dotyczących zajęć treningowych, które pomagają w utrzymaniu koncentracji uwagi – dodaje Mariusz Paszkowski jeden z założycieli Laboratorium Futbolu.

Całość szkolenia dopełnił trening przy pomocy Biofeedback oraz szeroki panel dyskusyjny. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i „koncentrację do ostatnich minut” do zobaczenia na kolejnych inicjatywach prowadzonych w ramach Football Lab Workshop.

A co o warsztatach sądzą uczestnicy? Poniżej kilka opinii.

Szkolenie Mental Football zawierało wiele praktycznych wskazówek treningu mentalnego. Bardzo dobra forma prowadzonych warsztatów pozwoliła na łatwe przyswojenie wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim praktycznej. Z niecierpliwością czekam na kolejne szkolenia Football Lab, w których napewno wezmę udział. Polecam wszystkim trenerom. ~ Artur Kaim Akademia Piłkarska Lew Lębork 

Profesjonalnie, merytorycznie i bardzo kreatywnie podczas Waszych warsztatów MENTAL FOOTBALL. Szkoleniowcy – zawodowcy – BARDZO rozbudziliście moją wyobraźnię i daliście narzędzia, dzięki którym z pewnością będę lepszym trenerem! Nie mogę się doczekać kolejnych wydarzeń z Waszym przewodnictwem.” ~ Arkadiusz Ostręga trener personalny

Doskonały warsztat. Świetnie poprowadzony przez Pawła Habrata. Bardzo użyteczna wiedza merytoryczna dla trenerów i zawodników na temat rozwijania umiejętności koncentracji piłkarzy. Całość przekazana w ciekawy i atrakcyjny sposób poprzez połączenie elementów coachingu, wykładu i praktycznych ćwiczeń. Profesjonalna organizacja warsztatu. Wszystko w wyjątkowym miejscu, jakim jest sala konferencyjna R-Gol. Gorąco polecamy. ~ Konrad Czapeczka i Rafał Malinowski eksperci treningu mentalnego EduSport
POZNAJ Football Lab

Szkolenia Football Lab
Szkolenia dla trenerów piłki nożnej mające na celu zapoznanie uczestników z podstawami systemu szkolenia Football Lab. Po ukończeniu szkolenia każdy z uczestników otrzyma certyfikat. Szkolenie będzie podzielone na następujące bloki tematyczne:
Taktyka
Technika
Motoryka
Psychika
Zobacz szkolenia
Obozy Fotball Lab
Organizujemy obozy dla zawodników i zawodniczek w wieku 6-16 lat w wersji stacjonarnej i dochodzeniowej. Podczas każdego obozu realizujemy program FOOTBALL LAB ELITE CAMP, który kompleksowo rozwija zawodników w czterech najistotniejszych obszarach:
Taktyka
Technika
Motoryka
Psychika
Zobacz obozy
Akademia techniki Skillsbox
Akademia Techniki SKILLS BOX to unikalny i nowoczesny projekt, który ma na celu kompleksowe przygotowanie techniczne zawodników do gry na najwyższym poziomie. Naszym celem jest wypracowanie u zawodników perfekcyjnej techniki, którą są w stanie wykorzystać w warunkach meczowych, pod presją czasu, przeciwnika czy narastającego zmęczenia. Trening zbliżony jest do warunków meczowych, dzięki czemu edukacja następuje w sposób naturalny, a zawodnik z łatwością wykorzystuje poznane elementy podczas meczu. Zobacz więcej
Konspekty treningowe
Zobacz filmy Football Lab