SKILLS CHALLENGE - PODEJMIJ WYZWANIE I PODNIEŚ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI TECHNICZNE (TYDZIEŃ 1)


Startujemy ze #SkillsChallenge. 15 tygodniowy program ma na celu podniesienie umiejętności technicznych zawodników oraz bezpośrednie przygotowanie do obozów Football Lab, do których zostało właśnie 15 tygodni. W każdym tygodniu do realizacji będą różne zadania techniczne oraz jeden CHALLENGE do zaliczenia.
Trening piłkarski
07/03/2021 07:45

Proponowane przez nas zadania techniczne są na różnym poziomie trudności, powtarzaj je tak często jak masz ochotę (proponujemy trening wskazanych 2 elementów 5 dni w tygodniu). Zwieńczeniem tygodnia jest  Challenge, który z pozoru jest prosty, lecz formuła jego zaliczenia, już taka prosta nie jest. Zależy nam nie tylko na samych powtórzeniach, ale na SKUTECZNEJ powtarzalności. Dlatego też do zaliczenia WYZWANIA potrzebna jest odpowiednia doza koncentracji, optymalnego pobudzenia, pewności siebie, czy też w wielu wypadkach cierpliwości.


W futbolu to szczegóły robią różnicę i nie ma znaczenia czy masz 20, czy 30 lat. Podam Wam przykład. Gdy trafiłem do Bayernu, trenowałem płaskie podania z Xabim Alonso. 10/10 jego dograń było idealnych, u mnie co trzecia-czwarta piłka odskakiwała. Byłem zdeterminowany, żeby dojść do perfekcji. Spędziłem jakieś 3 miesiące na doskonaleniu tej umiejętności i w końcu zadziałało. 10 podań, bam bam bam. Wszystkie idealne. Mała rzecz, ale robiąca potężną różnicę.”

Robert LewandowskiSpecjalnie na potrzeby Skills Challenge został przygotowany PLAKAT, na którym można zaznaczać swoje treningi, a także zaliczone CHALLENGE. Dużą piłkę należy zamalować po zaliczeniu tygodniowego wyzwania. 6 małych pól obok piłki oznacza dni w tygodniu i zaznaczamy je w momencie kiedy w danym dniu poświęcamy czas na indywidualny trening z wykorzystaniem przygotowanych przez nas elementów. Oczywiście zachęcamy również do innych form ćwiczeń, które również możecie znaleźć na naszej stronie.


https://footballlab.pl/blog/wpis/149/ball-control-challenge-tydzien-1-podnies-swoje-umiejetnosci-techniczne


SKILLS CHALLENGE - Tydzień 1


Elementy techniczne (zalecamy poświecić na nie minimum 10 minut dziennie)


Żonglerka 1 Żonglerka 2

Challenge 1

Zadaniem zawodnika jest uderzenie piłki stopą z powietrza do bramki lub innego celu. Piłka podawana jest górą rękoma zza bramki (na trening zabierz ze sobą kolegę z drużyny lub rodziców). Sam możesz sobie ułatwiać bądź utrudniać zadanie, wyznaczając strefę uderzenia, bliżej lub dalej od bramki. Ćwicząc pamiętaj o używaniu zarówno prawej jak i lewej stopy.

PROGRESYWNOŚĆ

1. Ćwiczenie - uderzaj piłkę do bramki zarówno prawą jak i lewą stopą. Zwracaj uwagę na detale, obserwuj zachowanie piłki w zależności od tego w jaki sposób uderzysz piłkę, jakiej nadasz jej rotacji czy wreszcie jak ustawisz swoją stopę i całe ciało. Poświęć na ćwiczenie minimum 15 minut.

2. Test - do wykonania testu przygotuj co najmniej 10 piłek. Twoim zadaniem jest zdobyć jak najwięcej punktów w przeciągu 2 minut. Punkt zdobywasz w momencie, kiedy z wyznaczonej strefy uderzysz celnie do bramki, a piłka po drodze nie dotknie podłoża. Wykonaj kilka, kilkanaście powtórzeń testu na prawą i lewą nogę. Pamiętaj o zapisywaniu wyników.

3. CHALLENGE - nadszedł czas na podjęcie WYZWANIA. Z wyznaczonej strefy uderzenia strzel 10 bramek pod rząd. Bramka zaliczona jest w momencie, gdy piłka po drodze nie dotknie podłoża. Nie udało ci się strzelić bramki? Zaczynasz od nowa, aż do momentu, kiedy trafisz 10 razy pod rząd. Challenge zaliczasz zarówno na prawą jak i lewą nogę. Zaznacz zaliczenie zadania na PLAKACIE :)


„Nie trenuj do momentu, w którym zrobisz coś dobrze. Trenuj dopóki nie będziesz w stanie zrobić tego źle.”


Antoine GriezmannSPRAWDŹ OFERTĘ OBOZÓW PIŁKARSKICH FOOTBALL LAB

POZNAJ Football Lab

Szkolenia Football Lab
Szkolenia dla trenerów piłki nożnej mające na celu zapoznanie uczestników z podstawami systemu szkolenia Football Lab. Po ukończeniu szkolenia każdy z uczestników otrzyma certyfikat. Szkolenie będzie podzielone na następujące bloki tematyczne:
Taktyka
Technika
Motoryka
Psychika
Zobacz szkolenia
Obozy Fotball Lab
Organizujemy obozy dla zawodników i zawodniczek w wieku 6-16 lat w wersji stacjonarnej i dochodzeniowej. Podczas każdego obozu realizujemy program FOOTBALL LAB ELITE CAMP, który kompleksowo rozwija zawodników w czterech najistotniejszych obszarach:
Taktyka
Technika
Motoryka
Psychika
Zobacz obozy
Akademia techniki Skillsbox
Akademia Techniki SKILLS BOX to unikalny i nowoczesny projekt, który ma na celu kompleksowe przygotowanie techniczne zawodników do gry na najwyższym poziomie. Naszym celem jest wypracowanie u zawodników perfekcyjnej techniki, którą są w stanie wykorzystać w warunkach meczowych, pod presją czasu, przeciwnika czy narastającego zmęczenia. Trening zbliżony jest do warunków meczowych, dzięki czemu edukacja następuje w sposób naturalny, a zawodnik z łatwością wykorzystuje poznane elementy podczas meczu. Zobacz więcej
Konspekty treningowe
Zobacz filmy Football Lab