POZWÓL CIESZYĆ SIĘ GRĄ!


Pozwól cieszyć się grą!!! Pod tym hasłem rozpoczynamy kolejny rok szkoleniowy Football Lab. Przesłanie to będzie nam towarzyszyć przez cały sezon, a naszym celem jest zwiększenie świadomości zarówno trenerów i rodziców oraz ogólnie osób dorosłych związanych ze sportem w temacie ich często negatywnego wpływu na rozwój młodych zawodników. Niejednokrotnie to właśnie ze względu na duże ambicje a także brak wiedzy doprowadzamy do sytuacji zwiększonej presji podczas gry, co negatywnie wpływa na rozwój zawodnika, a przede wszystkim zabiera to co najważniejsze w piłce czyli szeroko pojętą RADOŚĆ!! „Piłka nożna musi być dla dzieci zabawą, inaczej nie ma sensu” ~ Johan Cruyff
News
26/08/2020 14:33

Pozwól cieszyć się grą!!! Pod tym hasłem rozpoczynamy kolejny rok szkoleniowy Football Lab. Przesłanie to będzie nam towarzyszyć przez cały sezon, a naszym celem jest zwiększenie świadomości zarówno trenerów i rodziców oraz ogólnie osób dorosłych związanych ze sportem w kwestii ich często negatywnego wpływu na rozwój młodych zawodników. Niejednokrotnie to właśnie ze względu na duże ambicje, a także brak wiedzy doprowadzamy do sytuacji zwiększonej presji podczas gry, co negatywnie wpływa na rozwój zawodnika, a przede wszystkim zabiera to co najważniejsze w piłce czyli szeroko pojętą RADOŚĆ!!


„Piłka nożna musi być dla dzieci zabawą, inaczej nie ma sensu” ~ Johan Cruyff


Powyższe słowa wypowiedziane kiedyś przez nieżyjącego już znakomitego zawodnika i trenera, obrazują największą wartość jaką piłka nożna może dawać młodym zawodnikom. Warto zastanowić się, czy aby na pewno zawsze dajemy młodym graczom taką możliwość. Czy  nie wywieramy zbyt dużej presji na graczach w trakcie treningów czy meczów. Czy komunikaty zarówno trenerów jak i rodziców wspierają młodych zawodników, czy może „nasączone są” cynizmem, negatywnymi emocjami i wulgaryzmami. Jak cieszyć się grą kiedy za linią słyszymy tysiące podpowiedzi i zawodnik nie ma możliwości podjęcia samodzielnych decyzji. Jak budować inne walory wynikające ze sportu, takie jak kreatywność czy pewność siebie, kiedy wszyscy dookoła nas ciągle krytykują i podważają nasze decyzje. 


Coraz częściej zauważamy, że dzieci wolą pograć w gry komputerowe niż wyjść na boisko. Czy zastanawialiśmy się dlaczego? Czy to tylko moda, czy może coś głębszego, wynikającego z tego, iż w świecie wirtualnym mogą sami podejmować decyzje, nich ich nie krytykuje, nikt nie komentuje ich zagrań, nie ma kontroli ze strony dorosłych… Warto to przemyśleć.
Na koniec wróćmy do czasów naszej młodości… Kiedy czuliśmy największą frajdę i czerpaliśmy radość z gry?? Czy nie było to czasem wtedy, kiedy sami o wszystkim decydowaliśmy, kiedy mieliśmy poczucie wpływu, kiedy to było po prostu „NASZE”. 


Pamiętacie rozgrywki blok na blok, klasa na klasę, osiedle na osiedle?? Nasze pełne zaangażowanie, te emocje, ta radość, która nam wtedy towarzyszyła. Nie potrzebowaliśmy nagród, medali… Było to nasze… I nikt nam tego nie mógł zabrać. 


Czasy się zmieniły, ale potrzeby zostały te same. Dajmy naszym dzieciom przeżywać grę po swojemu. Dajmy im radość z futbolu. Pozwólmy cieszyć się grą!!!


„Just play. Have fun. Enjoy the game.” ~ Michael Jordan


W związku z naszą akcją przygotowaliśmy dedykowaną kolekcję dla trenerów, rodziców oraz wszystkich osób mających do czynienia z młodzieżową piłką nożną. Dołączcie do NAS! Niech nasze przesłanie idzie w świat. Głęboko wierzymy w to, że osoby kibicujące podczas meczów w naszych koszulkach będą pamiętać o tym jak wspierać rozwój młodych zawodników, a i kawa czy „melisa” przed meczem wypita z kubka z naszym przesłaniem będzie smakować wybornie ;)


Kolekcja dostępna na www.sport-poludnie.pl


Kubek dla trenera i rodzica - SPRAWDŹ OFERTĘ


Koszulka dla trenera i rodzica - SPRAWDŹ OFERTĘ


Baner motywujący - SPRAWDŹ OFERTĘ


Zestaw koszulka + kubek - SPRAWDŹ OFERTĘPOZNAJ Football Lab

Szkolenia Football Lab
Szkolenia dla trenerów piłki nożnej mające na celu zapoznanie uczestników z podstawami systemu szkolenia Football Lab. Po ukończeniu szkolenia każdy z uczestników otrzyma certyfikat. Szkolenie będzie podzielone na następujące bloki tematyczne:
Taktyka
Technika
Motoryka
Psychika
Zobacz szkolenia
Obozy Fotball Lab
Organizujemy obozy dla zawodników i zawodniczek w wieku 6-16 lat w wersji stacjonarnej i dochodzeniowej. Podczas każdego obozu realizujemy program FOOTBALL LAB ELITE CAMP, który kompleksowo rozwija zawodników w czterech najistotniejszych obszarach:
Taktyka
Technika
Motoryka
Psychika
Zobacz obozy
Akademia techniki Skillsbox
Akademia Techniki SKILLS BOX to unikalny i nowoczesny projekt, który ma na celu kompleksowe przygotowanie techniczne zawodników do gry na najwyższym poziomie. Naszym celem jest wypracowanie u zawodników perfekcyjnej techniki, którą są w stanie wykorzystać w warunkach meczowych, pod presją czasu, przeciwnika czy narastającego zmęczenia. Trening zbliżony jest do warunków meczowych, dzięki czemu edukacja następuje w sposób naturalny, a zawodnik z łatwością wykorzystuje poznane elementy podczas meczu. Zobacz więcej
Konspekty treningowe
Zobacz filmy Football Lab