JAK ZBUDOWAĆ SWOJĄ PEWNOŚĆ SIEBIE


Pewność siebie jest jedną z podstawowych umiejętności mentalnych, która może znacząco wpłynąć na twoją efektywność. Biorąc pod uwagę, że umiejętność to zdolność, którą możesz rozwijać oraz trenować podpowiadamy, co wpływa na jej rozwój, abyś mógł w pełni wykorzystać swój potencjał!
Trening mentalny
08/04/2019 09:00

1. ĆWICZ DANĄ UMIEJĘTNOŚĆ

Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz! Nic tak nie poprawia pewności siebie, jak świadomość, że jesteśmy w czymś dobrzy! Wybierz sytuacje, w których czujesz się mało pewny siebie i zaplanuj jak możesz ich częściej doświadczać, w bezpieczny sposób. Im więcej powtórzeń wykonasz, tym pewniejszy będziesz swoich umiejętności. Ćwicz i sprawdzaj się w różnych warunkach, okolicznościach, z różnymi przeciwnikami, tak żebyś w sytuacji boiskowej miał poczucie, że już to przecież robiłeś, więc wiesz jak się zachować. Wtedy sobie poradziłeś, to poradzisz sobie i teraz! Twoja pewność siebie na pewno wzrośnie!

2. STOSUJ DANĄ UMIEJĘTNOŚĆ W MECZU

Nie wystarczy tylko ćwiczyć, aby poczuć się pewnie. Pamiętaj, aby każdą umiejętność sprawdzać w praktyce, czyli na przykład w trakcie meczu. Testuj się, badaj czy konkretne techniki sprawdzają się w praktyce. Tylko w ten sposób będziesz mógł dążyć do doskonałości!

3. ZRÓB EWALUACJĘ

Zastanów się, czy twoje strategie są skuteczne? Które się sprawdzają, a nad którymi mógłbyś jeszcze popracować? Stwórz nowy plan ćwiczeń oparty na metodach, które działają i zmień te, które okazały się mało skuteczne.


4. WPROWADŹ STOSOWNE KOREKTY

I to co najważniejsze! Zastosuj swój nowy, ulepszony plan w praktyce! 


Karolina Pietrzak - psycholog, trener przygotowania mentalnego, 

jeden z ekspertów podczas Mental Football Camp 2019MENTAL football Camp 2019 - SPRAWDŹ OFERTĘ!


POZNAJ Football Lab

Szkolenia Football Lab
Szkolenia dla trenerów piłki nożnej mające na celu zapoznanie uczestników z podstawami systemu szkolenia Football Lab. Po ukończeniu szkolenia każdy z uczestników otrzyma certyfikat. Szkolenie będzie podzielone na następujące bloki tematyczne:
Taktyka
Technika
Motoryka
Psychika
Zobacz szkolenia
Obozy Fotball Lab
Organizujemy obozy dla zawodników i zawodniczek w wieku 6-16 lat w wersji stacjonarnej i dochodzeniowej. Podczas każdego obozu realizujemy program FOOTBALL LAB ELITE CAMP, który kompleksowo rozwija zawodników w czterech najistotniejszych obszarach:
Taktyka
Technika
Motoryka
Psychika
Zobacz obozy
Akademia techniki Skillsbox
Akademia Techniki SKILLS BOX to unikalny i nowoczesny projekt, który ma na celu kompleksowe przygotowanie techniczne zawodników do gry na najwyższym poziomie. Naszym celem jest wypracowanie u zawodników perfekcyjnej techniki, którą są w stanie wykorzystać w warunkach meczowych, pod presją czasu, przeciwnika czy narastającego zmęczenia. Trening zbliżony jest do warunków meczowych, dzięki czemu edukacja następuje w sposób naturalny, a zawodnik z łatwością wykorzystuje poznane elementy podczas meczu. Zobacz więcej
Konspekty treningowe
Zobacz filmy Football Lab