SYSTEM SONDA SPORTS


Dzięki współpracy z Sonda Sport podczas tegorocznego, zimowego obozu Skills Box Camp w Kleszczowie, mieliśmy możliwość przetestowania systemu GPS Sonda Sports. Poniżej krótkie podsumowanie korzystania z systemu.
News
26/02/2019 23:45

System SONDA SPORTS precyzyjnie monitoruje każdy zdrowotny parametr zawodnika w trakcie treningu, jego intensywność i reakcję organizmu na bodziec. Szczegółowe wyniki można później zobaczyć w formie 26 przejrzystych i czytelnych statystyk - na ekranie komputera lub w aplikacji na telefon.
System jest niesamowicie intuicyjny i to co cieszy, szczególnie w przypadku pracy trenerów, jego obsługa nie wymaga dużego nakładu czasowego. Jest to szczególnie istotne w przypadku codziennej pracy z systemem, gdyż często trenerzy w klubach czy to profesjonalnych czy półprofesjonalnych narzekają na kolejne dodatkowe obowiązki. W przypadku systemu Sonda Sports, po poprawnej konfiguracji, która jest najbardziej czasochłonna, praca z systemem jest łatwa i przyjemna.


Po poprawnej konfiguracji tworzone są profile zawodników, do których dostęp mają trenerzy, zawodnicy, a także rodzice. 


To co niezwykle ważne system sam „uczy się” poszczególnych zawodników i już po kilku treningach wskazuje odpowiednie, indywidualne progi natężenia wysiłku. Dzięki temu możemy na bieżąco monitorować poziom intensywności treningu, zaangażowanie zawodników. Dzięki temu łatwiej jest programować i periodyzować programy pracy oraz na bieżąco dopasowywać obciążenia do każdego z zawodników.


Po treningu wystarczy za pomocą WI-FI ściągnąć dane z urządzeń i już po paru chwilach mamy dostęp do pełnych statystyk i różnego rodzaju analiz. Dużym ułatwieniem systemu jest fakt, iż do wyświetlenia i analizy danych nie potrzeba żadnych aplikacji czy programów. Wszystko dzieje się online. Poszczególne profile możemy wyświetlać zarówno w laptopie jak i na telefonie komórkowym czy tablecie. Oczywiście do głębszych analiz możemy wyeksportować pliki w Excelu.


System Sonda Sports to również bardzo przydatne narzędzie pod kątem weryfikacji i kontroli jakości pracy danego trenera. Dzięki analizie jesteśmy w stanie stwierdzić jak intensywny był trening, ile zostało zastosowanych przerw i czy sam trening nie został „przegadany” przez trenera. Wielokrotnie spotykamy się z sytuacjami, gdzie trener zbyt często przerywa jednostkę treningową, co odbija się na jakości i intensywności pracy. Jak widać system Sonda Sports to nie tylko urządzenie, która ma pomagać trenerom, ale również narzędzie do kontroli, które może być pomocne koordynatorom i analitykom, zajmujących się metodyką pracy.
Coraz częściej w gronie metodyków piłki nożnej  i trenerów przewija się stwierdzenie, że trening powinien być zbliżony do warunków meczowych. Sonda Sports daje możliwość porównania parametrów treningowych i meczowych.


Ciekawym rozwiązaniem jest również możliwość podglądu tzw. Heatmapy, która daje nam podgląd na aktywność zawodnika w poszczególnych obszarach boiska. Przydaje się to nie tylko do sprawdzania realizacji założeń taktycznych podczas meczu, ale również do analizy jakościowej treningu.
System pokazuje również moc metaboliczną danego treningu czy meczu, co na pewno ułatwi pracę dietetykom.


Jednym z istotniejszych funkcji systemu jest umiejętność przewidywania zagrożeń wystąpienia kontuzji u zawodnika. System oblicza ryzyko kontuzji u zawodnika na 2 sposoby:


  1. Wydajność wewnętrzna i zewnętrzna
  2. Nakład treningowy i intensywność.


Całość systemu składa się z trackera GPS, stacji dokującej (która służy jako ładowarka), monitora tętna oraz kamizelki.


System SONDA SPORTS polecamy wszystkim klubom i akademiom piłkarskim, na każdym poziomie. Intuicyjność systemu oraz dokładna, podana w przejrzysty sposób analiza każdej aktywności zawodnika, pozwala na pracę nie tylko w klubach, w których sztaby szkoleniowe są maksymalnie rozbudowane, ale również w półprofesjonalnych drużynach, w których trener dba o optymalizację procesu prowadzenia drużyny. 


Dziękujemy za możliwość przetestowania sprzętu.


Laboratorium Futbolu
POZNAJ Football Lab

Szkolenia Football Lab
Szkolenia dla trenerów piłki nożnej mające na celu zapoznanie uczestników z podstawami systemu szkolenia Football Lab. Po ukończeniu szkolenia każdy z uczestników otrzyma certyfikat. Szkolenie będzie podzielone na następujące bloki tematyczne:
Taktyka
Technika
Motoryka
Psychika
Zobacz szkolenia
Obozy Fotball Lab
Organizujemy obozy dla zawodników i zawodniczek w wieku 6-16 lat w wersji stacjonarnej i dochodzeniowej. Podczas każdego obozu realizujemy program FOOTBALL LAB ELITE CAMP, który kompleksowo rozwija zawodników w czterech najistotniejszych obszarach:
Taktyka
Technika
Motoryka
Psychika
Zobacz obozy
Akademia techniki Skillsbox
Akademia Techniki SKILLS BOX to unikalny i nowoczesny projekt, który ma na celu kompleksowe przygotowanie techniczne zawodników do gry na najwyższym poziomie. Naszym celem jest wypracowanie u zawodników perfekcyjnej techniki, którą są w stanie wykorzystać w warunkach meczowych, pod presją czasu, przeciwnika czy narastającego zmęczenia. Trening zbliżony jest do warunków meczowych, dzięki czemu edukacja następuje w sposób naturalny, a zawodnik z łatwością wykorzystuje poznane elementy podczas meczu. Zobacz więcej
Konspekty treningowe
Zobacz filmy Football Lab