System GPS SONDA SPORTS na obozie piłkarskim Skills Box Kleszczów


News
28/01/2019 16:34

Laboratorium Futbolu jako organizacja stawia sobie za cel trenować zawsze z wykorzystaniem nie tylko najlepszych metod szkoleniowych, ale także w oparciu o nowoczesne systemy i rozwiązania, które nie tylko mają na celu zwiększenie efektywności samego treningu, ale także monitoring zawodników trenujących w oparciu o system Football Lab. W tym roku zawodnicy przebywający obecnie na obozie w Kleszczowie będą testowo monitorowani przez system monitoringu GPS SONDA SPORT. 


Mariusz Paszkowski - Co-Founder Football Lab 


„Jako organizacja stawiamy sobie za cel stworzenie jak najlepszych warunków do rozwoju zawodników, z którymi współpracujemy. Już od początku istnienia stworzyliśmy program kontroli, który w pełni zinformatyzował monitoring naszych zawodników. Platforma Football Lab SYSTEM PRO, pozwala zarówno nam, jak i rodzicom śledzić postępy zawodników, i przede wszystkim daje możliwość porównania zawodnika z ogromną grupą badawczą, by zobaczyć jakim potencjałem dysponuje dany gracz. Kolejnym etapem, o którym myślimy już od jakiegoś czasu jest stały monitoring zawodników w oparciu o system GPS. Stąd obecność systemu GPS SONDA SPORTS na obozie w Kleszczowie. Dostarczone przez system informacje pozwolą nam ocenić dokładną wartość pracy jaką wykonali poszczególni zawodnicy.”mgr fizjoterapii Magdalena Łowicka - Operations Manager, Sonda Sports:


Monitoring zawodników, przy wykorzystaniu trackerów opartych o GPS, staje się niezbędnym narzędziem do śledzenia postępów graczy począwszy od wieku juniorskiego aż do zakończenia kariery seniorskiej, czy nawet późniejszej gry w kategorii masters. Bez konsekwentnej, szczegółowej analizy nie ma możliwości obiektywnego zarządzania obciążeniami treningowymi. Obserwacja statystyk umożliwia śledzenie nie tylko rozwoju gracza, ale pozwala także minimalizować ryzyko kontuzji przeciążeniowych. Dotyczy to zarówno zawodowców jak i graczy z drużyn amatorskich, czy akademii sportowych.  Zbierane podczas treningów dane umożliwiają także powrót do odpowiednich obciążeń treningowych po przebytych urazach i chorobach. Piłka nożna to sport, w którym kariera zawodnika może trwać nawet 20 lat. Wykorzystując technologię monitoringu GPS, można nią zarządzać bardziej odpowiedzialnie i w bardziej efektywny sposób.”


Poznaj system SONDA SPORTS

POZNAJ Football Lab

Szkolenia Football Lab
Szkolenia dla trenerów piłki nożnej mające na celu zapoznanie uczestników z podstawami systemu szkolenia Football Lab. Po ukończeniu szkolenia każdy z uczestników otrzyma certyfikat. Szkolenie będzie podzielone na następujące bloki tematyczne:
Taktyka
Technika
Motoryka
Psychika
Zobacz szkolenia
Obozy Fotball Lab
Organizujemy obozy dla zawodników i zawodniczek w wieku 6-16 lat w wersji stacjonarnej i dochodzeniowej. Podczas każdego obozu realizujemy program FOOTBALL LAB ELITE CAMP, który kompleksowo rozwija zawodników w czterech najistotniejszych obszarach:
Taktyka
Technika
Motoryka
Psychika
Zobacz obozy
Akademia techniki Skillsbox
Akademia Techniki SKILLS BOX to unikalny i nowoczesny projekt, który ma na celu kompleksowe przygotowanie techniczne zawodników do gry na najwyższym poziomie. Naszym celem jest wypracowanie u zawodników perfekcyjnej techniki, którą są w stanie wykorzystać w warunkach meczowych, pod presją czasu, przeciwnika czy narastającego zmęczenia. Trening zbliżony jest do warunków meczowych, dzięki czemu edukacja następuje w sposób naturalny, a zawodnik z łatwością wykorzystuje poznane elementy podczas meczu. Zobacz więcej
Konspekty treningowe
Zobacz filmy Football Lab