WARSZTATY BIOFEEDBACK HRV W SPORCIE


Warsztaty, które poprowadził Paweł Habrat wraz z Anną Ussorowską, odbyły się 1 grudnia w Warszawie. Partnerem szkolenia była marka Relaksacja.pl - wyłączny dystrybutor urządzeń Biofeedback HRV w Polsce.
News
17/12/2018 22:09

UCZESTNICY
Uczestnikami warsztatu byli głównie psycholodzy pracujący z zawodnikami różnorodnych dyscyplin sportu. Niektórzy specjalizowali się w pracy z dziećmi, inni mieli bogate doświadczenie w pracy z seniorami. Oprócz psychologów sportu, uczestnikami szkolenia byli również trenerzy mentalni, studenci oraz osoby łączące sport z biznesem.

PRZEBIEG
Warsztaty składały się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W pierwszej części uczestnicy dowiedzieli się czym jest biofeedback, poznali historię oraz zastosowanie tej metody. Przedstawione zostały główne rodzaje biofeedbacków oraz zasady działania. Dodatkowo uczestnicy poznali najistotniejsze informację związane z psychofizjologią stresu. 

W drugiej części warsztatów, uczestnicy mieli okazję wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Prowadzący omówili przebieg sesji biofeedback HRV oraz wskazali na elementy o których warto pamiętać. Następnie uczestnicy szkolenia dobierali się w pary i samodzielnie przeprowadzali sesje. W ostatnie części warsztatów uczestnicy zastanawiali się w jaki sposób zaplanować i wdrożyć trening biofeedback HRV w pracy ze sportowcami.  

PODSUMOWANIE
W trakcie warsztatów uczestnicy zapoznali się nie tylko z wiedzą teoretyczną, dotyczącą metody biofeedback HRV, ale przede wszystkim z ogromną dawką wiedzy praktycznej. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z urządzeniem Stone oraz samodzielnego przeprowadzenia sesji biofeedback HRV. Kameralna atmosfera sprzyjała dyskusjom i wymianie doświadczeń. Swoją wiedzą dzielili się nie tylko prowadzący, ale również uczestnicy. Z pewnością była to wartość dodana warsztatów. 

Uczestnicy wynieśli solidne podstawy teoretyczne, mieli możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce oraz zaplanowania tego w jaki sposób mogą wdrożyć metodę biofeedback HRV w pracy z zawodnikami. Szkolenie było certyfikowane przez wyłącznego dystrybutora urządzeń Biofeedback HRV w Polsce. To się nazywa kompleksowość!


Anna Ussorowska

POZNAJ Football Lab

Szkolenia Football Lab
Szkolenia dla trenerów piłki nożnej mające na celu zapoznanie uczestników z podstawami systemu szkolenia Football Lab. Po ukończeniu szkolenia każdy z uczestników otrzyma certyfikat. Szkolenie będzie podzielone na następujące bloki tematyczne:
Taktyka
Technika
Motoryka
Psychika
Zobacz szkolenia
Obozy Fotball Lab
Organizujemy obozy dla zawodników i zawodniczek w wieku 6-16 lat w wersji stacjonarnej i dochodzeniowej. Podczas każdego obozu realizujemy program FOOTBALL LAB ELITE CAMP, który kompleksowo rozwija zawodników w czterech najistotniejszych obszarach:
Taktyka
Technika
Motoryka
Psychika
Zobacz obozy
Akademia techniki Skillsbox
Akademia Techniki SKILLS BOX to unikalny i nowoczesny projekt, który ma na celu kompleksowe przygotowanie techniczne zawodników do gry na najwyższym poziomie. Naszym celem jest wypracowanie u zawodników perfekcyjnej techniki, którą są w stanie wykorzystać w warunkach meczowych, pod presją czasu, przeciwnika czy narastającego zmęczenia. Trening zbliżony jest do warunków meczowych, dzięki czemu edukacja następuje w sposób naturalny, a zawodnik z łatwością wykorzystuje poznane elementy podczas meczu. Zobacz więcej
Konspekty treningowe
Zobacz filmy Football Lab